"16 yıldır oy veriyom bu Ak Partiye, anahtar benim elimde, bir daha oy vermeyeceğim"

Şeker fabrikalarının satılmasıyla birlikte çiftçiler isyan etmeye başladı. Bir çiftçi, "16 yıldır oy veriyom bu Ak Partiye, anahtar benim elimde, bir daha oy vermeyeceğim!" diyerek sitem etti.
Türkiye’de AKP hükümetinin tarım ve hayvancılıkla ilgili yanlış uygulamaları çiftçiliği bitme noktasına getirdi. En son olarak özelleştirilen şeker fabrikalarının satılmasıyla birlikte çiftçileri daha da zor günler bekliyor. Bu çiftçilerden birinin sitemi tiweetter da paylaşmasıyla gündem oldu.
 
16 yıldır AKP’ye oy verdiğini belirten çiftçi, “Bir tek ben değil, halk, çiftçilik bitmiş. Şeker pancarına da el attılar. Bir de orayı yesinler, tüketsinler de kurtulalım. Anahtar bizim elimizde. 16 senedir oy veriyorum Ak partiye. Bir daha oy vermeyeceğim. Ömrümü bitirdiler. Anahtar elimde. Böbrek hastasıyım. Benim ne kadar iyi çiftçi olduğumu herkes bilir. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk’ün çiftçisiyim. PKK’lık istemiyoruz, dilencilik istemiyoruz. Hakkımızı istiyoruz. Anahtar elimizde. O Ak Parti’nin milletvekili gelecek.” Diyerek tepkisini dile getirdi.
 

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ