Okul müdürü ezan okuyup öğrencileri Cuma’ya çağırdı!

Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Özlüce Anadolu Lisesi müdürü Mevlüt Yıldırım, okulda ezan okuyarak öğrencileri cuma namazına çağırdı.
Skandal olaya öğrenci ve veliler tepki gösterirken, Eğitim-Sen Bursa şubesi olaya ilişkin açıklama yaparak sözkonusu müdür hakkında yasal girişimlerde bulunacaklarını kaydetti.

Evrensel‘de yer alan habere göre, Eğitim-Sen Bursa Şubesi’nin yaptığı açıklamada olaya ilişkin, “AKP hükümeti 15 yıllık iktidarı boyunca eğitimde bilimsellikten uzak politikaları hayata geçirmektedir. 4+4+4 uygulaması ile eğitimi baştan aşağı değiştiren AKP, okulları ve öğrencilerimizi siyasetin arka bahçesi olarak görmektedir” denildi.

Müdür mü, AKP temsilcisi mi?


Özlüce Anadolu Lisesi’nin Okul Müdürü Mevlüt Yıldırım’ın imamlığa soyunup okulu da camiye çevirmekle sınırlı değil. Müdür Yıldırım’ın sosyal medya hesabına bakıldığında, şaibeli referandum öncesinde boş durmadığı ve ‘Hayır’ diyenleri “terörist ve dış güçlerle işbirliği” içinde olmakla itham eden iktidar propagandası doğrultusunda görseller paylaştığı görülüyor.Mevlüt Yıldırım’ın kamusal bir görevi bulunmasına rağmen iktidar yandaşlığını ortaya koyan paylaşımlarda bulunmaktan da çekinmediği görülüyor.

Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ