Öğrencilere dağıtılan kitaptaki cinsel ilişki sözleri velileri çıldırttı

Kayseri Valiliği ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın işbirliğiyle 'Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm' projesi kapsamında okullardaki öğrencilere kitap dağıtımı yapıldı. Ancak kitaptaki cinsel ilişki ve ifadeler kısa sürede tepkiye neden oldu.
'Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm' projesi kapsamında Kayseri Valiliği ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı okullardaki çocuklara Abdullah Ayata'nın 'Sırlar Bohçası' isimli kitabı dağıtıldı. Kitapta yer alan cinsel içerikli sözler velilerin tepkileri üzerine toplatıldı.

İki ilçede dağıtılan kitap, tepkiler üzerine Valilik kararıyla toplatıldı. Kitapta, "Senin için çıldırıyorum", "Sen hep böyle mi sevişirsin?", "Senin de bu sevişmeden tatmin olmadığını biliyorum" gibi ifadeler yer aldı.


KAYSERİ VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Cumhuriyet'te yer alan habere göre konuyla ilgili Valilik, inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıklayarak, "Bazı haber kaynaklarında, ilimizde başlatılan 'Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm' projesi kapsamında okullarımıza dağıtılması planlanan ancak kitap içeriğindeki bazı ifadelerin öğrencilere uygun olmadığı haberinin medyada yer alması üzerine dağıtımı yapılan az sayıda kitap toplatılmıştır. Valiliğimizce konuyla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Bohçadaki Sırlar kitabındaki skandal ifadelerin bulunduğu kısımda şunlar yazıyor:

"Bu sözlerin üzerine adam bana ormanda ceylan görmüş aç aslan gibi saldırdı. Oturduğumuz kanepenin üzerine uzandık. Üzerimdekileri aceleyle çıkaran Tekin kısa sürede kendisini tatmin ederek yorgun vaziyette yanıma devrildi. Bir süre dinlendikten sonra, "Sen hep böyle mi sevişirsin? diye sordum. 
"Kusura bakma sen öylesine arzuluyorudum ki, kendimi tutamadım. Senin de bu sevişmeden tatmin olmadığını biliyorum."
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ