Öğrenciler tarihi geçmiş sütten zehirlendi

MEB’in, “Okul Sütü Projesi” Ankara’da skandala dönüştü. Eryaman Şehit Ferhat Koç İlkokulu’nda dağıtılan sütten onlarca öğrenci zehirlendi
Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ilkokullarda dağıttığı sütten onlarca çocuk zehirlendi. Ankara Şehir Ferhat Koç İlkokulu’nda dün dağıtılan sütlerin tüketim tarihinin geçtiği öğrenildi. Okulun bağlı olduğu Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün skandaldan haberi olmadığı öğrenilirken, velilerin yaşananlardan akşam eve gelen çocuklarının anlatmasıyla haberdar olduğu ifade edildi.

MEB ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın imzaladığı işbirliği anlaşmasıyla okullarda haftada üç gün dağıtılan “Okul Sütü Projesi” skandala dönüştü. Yüzlerce milyon lira maliyetle hayata geçirilen proje kapsamında Ankara Eryaman’da bulunan Şehit Ferhat Koç İlkokulu’nda dağıtılan sütlerin son kullanma tarihinin geçtiği ortaya çıktı.

Onlarca çocuk zehirlendi


İlkokul öğrencilerine dağıtılan sütlerin son tüketim süresinin dolduğu geç fark edildi. Çok sayıda öğrencinin sütü içmelerinin ardından, “Öğretmenim bu süt acı” diyerek dağıtılan sütü öğretmenlerine götürdüğü, sütün tamamını içen öğrencilerin ise karın ağrısı şikayetlerini öğretmenlerine ilettiği bildirildi. Sütlerin tüketim tarihinin geçtiğinin fark edilmesi ile okulda anons yapılarak çocuklar sütleri içmemesi konusunda uyarıldı. Bu sürece kadar sütü içen onlarca çocuk sütten zehirlendi. Okula çağrılan doktor, bozuk sütten etkilenen bir öğrencinin ise midesi yıkanmak zorunda kaldı. Okul yönetimi velilere haber vermezken, öğrencilerin aileleri yaşananları akşam eve gelen çocuklarından öğrendi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ