Milli eğitim müdürü, Nurettin Yıldız'ın Kitaplarını okullarda dağıtmış

Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ın, skandal açıklamalarıyla büyük tepki çeken ilahiyatçı Nurettin Yıldız’ın kitaplarını okullarda dağıttığı ortaya çıktı.
Cemal Yılmaz, Çocuklarla evliliklere ve kadınların dövülmesine onay verirken ‘Asansörde halvet olur’ şeklinde uyaran açıklamalarıyla tanınan Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ı attığı bir tweetle savunmuştu.

Tweet’inde ”Şeytan bu kez profesörlerini devreye soktu. Ömrünü islama hizmete adamış @nurettinyildiz Hocamızı itibarsızlaştırmak için çırpınıp durmaktalar. Altın paslanmaz. Altına çamur atmakla kıymeti düşmez. Hak gelecek ve batıl yok olacak. Bize düşen Allah için çok ama çok çalışmaktır” diye yazan Cemal yılmaz Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da Yıldız’a tepki göstermesinden sonra hesabını kapatmıştı.

Toplumsal com.tr’den Baran Furkan Gül’ün haberine göre, Nurettin Yıldız’ın ‘Arş’ın Gölgesindeki Genç’ ve ‘Hayat Rehberi Sohbetleri’ isimli kitapları Küçükçekmece’daki okullara dağıtılmış.


Çocuklara dağıtılan ‘Hayat Rehberi Sohbetleri’ isimli kitabında, ”Bir vakıf kurduğumuzda orası erkeklerle kadınların birbirine karıştığı yer haline gelmeye başlarsa tez elden kapısına kilit vurmak lazımdır’‘ gibi ifadeler yer alıyor.

‘Arş’ın Gölgesindeki Genç’ isimli kitabında ise ‘‘Karada, denizde, havada, her yerde; Allah’ın rızası peşinde koştuğumuz her yerde cihat etmeye mecburuz” diyor.

Kitapta, ”Kadın; doğuramadığı, eş olamadığı her dakikayı zararla kapatıyor’‘ ifadesi de geçiyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ