"Mezun bile vermemiş bir üniversite, gerekçe gösterilmeden kapatılır mı kardeşim"

Sanatçı Gülben Ergen Hürriyet Gazetesi için şimdiki adıyla Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ile bir araya gelip röportaj gerçekleştirdi.
Sanatçı Gülben Ergen Hürriyet Gazetesi için şimdiki adıyla Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ile bir araya gelip röportaj gerçekleştirdi.

Ergen twitter hesabından yaptığı röportajı paylaştı. Üniversiteye hayran kaldığını belirten Ergen, üniversitenin kayyım atanarak el konduğuyla ilgili bir satır bile yazmadı. Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek röportaja tepki göstererek üniversiteye KHK ile el konulduğunu hatırlattı.
 
 

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek’in attığı twitler şöyle:

İpek Üniversitesi 03 03 2011 tarihinde İpek ailesi ve grubu tarafından, Türkiye'nin ilk güzel sanatlar Üniversitesi olarak kuruldu. Grup dışından mali yardım kabul etmedi. İlk mezunlarını vermeden bir yıl önce, 2016 yılında, bir günde gerekçe gösterilmeden KHK ile kapatıldı...
 
-Bu dönem daha güzel anlatılamazdı... Bu şarkı kimin eseri diye sorulmamış... Hocamız hayallerini anlatmış. Resim çekilmiş... O kırmızı kapıyı boyamak yıllar sürdü... Dili yok konuşmaz sanılmasın. Konuşur... Fakat herkes anlamaz.
 
-ÖSYM ile hak kazanmış gençleri hiçbir gerekçe göstermeden dışarı at. Yıkılan hayatlarının üzerinde kendine hayal kur. Bu dönemin hocası bunlar... Ne anlatacaklar gençlere... Kökü olmayan gazoz ağacını mı?
 
-Bir hayaliniz vardı ise çalışsaydınız. Eliniz cebinize gitseydi. Vakit ayırsaydınız. Bütün imkanlar elinizde. Daha iyisini yapsaydınız. Mezun bile vermemiş bir üniversite, gerekçe gösterilmeden kapatılır mı kardeşim...
 
-İnsanlar şu cu bu cu diye ayırılmaz...  Ahlaklı ve ahlaksız diye ayrılırlar... Bunun için de İnsanların kimliğine değil... Söylediklerine, yaptıklarına bakılır kardeşim...
 
Gazeteci Hasan Cücük de Ergen’e şöyle tepki gösterdi:
Bu röportaj tarihe utanç olarak geçecek!
Gerçi Gülben Ergen’den ahlaki duruş beklemekle yanlış yapıyorum!
 
Hayran kaldığın üniversite Akın İpek’in ülkeye kazandırıp, haramilerin el koyduğu İpek Üniversitesidir.  Az ahlaklı olsan @gulbenergen bunu sorgulardın. Hırsızların gasp ettiği yerde sanat olmaz, sanatçı yetişmez!


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ