İstismardan 44 yılla yargılanıyor ama öğretmenliğe devam

On binlerce öğretmen soruşturmasız ihraç edilirken..
OHAL döneminde onbinlerce öğretmen haklarında soruşturma bile olmadan meslekten ihraç edilirken Antalya'da iki çocuğa cinsel istismardan hakkında 44 yıl hapis cezası istenen okul müdürünün başka bir okulda rehber öğretmeni olarak görev yaptığı ortaya çıktı.

Antalya Manavgat'ta 11-12 yaşlarındaki iki çocuğa cinsel istismarda bulunan okul müdürü hakkında istenen ceza belli oldu. Ancak istismarcı şahsın başka bir okulda rehber öğretmeni olarak görev yapmaya devam ettiği ortaya çıktı.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede, mağdurların pedagog eşliğinde alınan ifadelerinin birbiriyle örtüşür mahiyette ve tanık beyanlarıyla uyumlu olması, cinsel istismarın birçok kez gerçekleştiğinin tespit edilmesi üzerine sanığın 44 yıl hapisle cezalandırılması istendi.


HALA ÖĞRETMENLİK YAPIYOR!

Olayla ilgili ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından sürdürülen idari soruşturmada ise istismarcı müdür, önce görev yeri değiştirilerek başka bir okulda görevlendirildi. Daha sonra müdürlük hak ve yetkileri alınarak yakın bir ilçede bulunan rehberlik araştırma merkezine öğretmen olarak atandığı ortaya çıktı.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ