Eğitimin halini özetleyen iki olay

Olaylar Gaziantep ve Samsun'dan. Konu eğitim ama sonuç kriminal..

Gaziantep'te, iki lisenin öğrencileri arasında 'yan bakma' nedeniyle kavga etti. Çok sayıda öğrencinin taş ve sopalarla tutuştuğu kavgayı polis güçlükle ayırdı.

Olay, öğleden sonra Hoşgör Mahallesi'nde birbiriyle karşı karşıya olan 19 Mayıs Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ömer Özmimar Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında 'yan bakma' nedeniyle tartışma çıktı. Yaşanan tartışma, diğer öğrencilerin de katılmasıyla kavgaya dönüştü. Çok sayıda öğrenci, taş ve sopalarla birbirine vurmaya başladı. Ortalığın savaş alanına döndüğü kavga, okul idarecileri ve çevredekiler tarafından polise bildirildi. İhbarla gelen çok sayıda polis ekibi, kavga eden öğrencileri ayırmaya çalıştı. Güçlükle ayrılan öğrencilerden biri yaralanırken, bazıları ise sinir krizi geçirdi. Polis ekipleri, her iki okul etrafında toplanan öğrencileri ellerinde bulunan coplarla dağıttı. Yaralanan ve sinir krizi geçiren öğrencilere ise çağırılan sağlık görevlileri tarafından ambulansta müdahale edildi. 


Bazı öğretmenlere ait araçların camlarının da kırıldığı kavga sonrası 1 öğrenci gözaltına alınırken, polis okulların çevresinde güvenlik önlemi aldı.

MATEMATİK ÖĞRETMENİ TACİZDEN TUTUKLANDI
Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde bir ortaokulda görevli matematik öğretmeni 37 yaşındaki M.S., 7'nci sınıf öğrencisi 9 kıza cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Olay, Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde bulunan bir ortaokulda yaklaşık 15 gün önce meydana geldi. İddialara göre bir kız öğrenci, ailesine matematik öğretmeni M.S.'nin kendisini sürekli elle taciz ettiğini söyledi. Ailenin şikayette bulunması sonucu polis ekipleri M.S.'yi gözaltına aldı. Olayın duyulması sonrasında 8 kız öğrencinin ailesi de polise giderek şikayetçi oldu. Üzerine atılı suçu kabul etmeyen M.S., sevk ediliği nobetçi mahkeme tarafından tutuklanarak, başka bir ilçede bulunan cezaevine gönderildi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ