AKP'li olunca kemerle öğrenci dövmek serbest

Şikayetçi var, şahitler var, ifadeler var, tespit var ama o müdüre dokunabilen yok.
Bursa Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesinde 16 yaşındaki öğrenciyi, tören sırasında ve arkadaşlarının gözü önünde kemerle döven yandaş müdür Saim D., şimdi de olayın takipçisi olan Eğitim-İş üyesi öğretmene mobbing uyguluyor. 80 gündür görevde olan yandaş müdüre kimse dokunamıyor.

Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesinde 10 Ekim’de arkadaşlarıyla kavga ettiği iddia edilen 16 yaşındaki Z.O.Ç, Okul Müdürü Saim D. tarafından tören sırasında tüm öğrencilerin gözü önünde kemerle dövüldü. Keles Devlet Hastanesinden çocuğu için sağlık raporu alan öğrenci velisi Murat Çelik, Yiğitali Jandarma Karakoluna başvurarak müdürden şikayetçi oldu. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik’e başvuran veli Murat Çelik, müdürün açığa alınmasını istedi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, okula giden müfettişler öğrencileri tanık olarak  dinledi. Darp raporuna ve öğrencilerin ifadelerine rağmen Okul Müdürü Saim D. görevinin başında kaldı. Olayın üzerinden 80 gün geçtiği halde, yandaş müdüre kimse dokunamadı.


Okulda meydana gelen şiddet olayının takipçisi olan Eğitim-İş üyesi öğretmen Ö.Ü’nün ise bu süre içinde Okul Müdürü Saim D. tarafından sistematik olarak mobbing ve baskıya maruz kaldığı belirtildi.

Dayak skandalını ortaya çıkaran Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, sendika üyesi öğretmen Ö.Ü.’nün hedef alındığını söyledi. Rona ve sendika yöneticileri, okula ziyarette bulundu. 

"MÜDÜR YANDAŞ OLUNCA SORUŞTURMA AĞIRDAN ALINIYOR"

Özkan Rona, “Kemerle öğrenci döven müdür, jandarma ifadesinde suçunu itiraf etmesine, öğrencilerin müfettişlere olayı doğrulamasına ve dayak yiyen öğrencinin darp raporuna rağmen 80 gündür görevinin başında. Bu da  yetmezmiş gibi, bu kişi sendikamız üyesi öğretmenler hakkında açılan soruşturmalarda muhakkik olarak görevlendiriliyor. Bu akıl alır bir durum değil. İstanbul’da öğrencisini darp eden öğretmen, görüntülerin ortaya çıkmasının ardından derhal açığa alındı ve başlatılan soruşturmada tutuklandı. Ama yandaş bir müdür olunca soruşturmalar ağırdan alınıyor" dedi.  
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ