2 bin 200 şip şak komiser yardımcısı daha alınıyor

Emniyet'ten ihraçlar ve yeni alımlardaki son durum.
Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, yakında yapılacak sınavla 2 bin 200 komiser yardımcısı alınacağını duyurdu.

Polis Akademisi Başkanlığı Göç ve Sınır Güvenliği Araştırma Merkezi’nin (GÖÇMER) ikincisini düzenlediği Uluslararası Göç ve Güvenlik Konferansı, Antalya’da yapıldı. Koferansın açılışında konuşan Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, OHAL döneminde ihraç ve açığa alınan personel sayılarını açıkladı. Prof. Dr. Çolak, bu süreçte Polis Akademisi’nin yetiştirdiği komiser yardımcısı ve polis memuru sayısı hakkında da bilgi verdi.

İHRAÇ EDİLENLERİN YERİNE 7 BİN 300 KOMİSER YARDIMCISI 38 BİN POLİS ALINDI


Çolak, OHAL dönemi alımlarına ilişkin şöyle konuştu: “7 bin 300’den fazla komiser yardımcısı, 38 binin üzerinde polis memuru yetiştirip teşkilata kattık. Şu anda da 38 okulumuz ve Ankara’da bulunan Polis Amirleri Eğitim Merkezimizle toplam 23 bin öğrencimiz eğitim almaktadır. Bunlardan 1000’i komiser yardımcısı adayı, 22 bini polis memuru adayı” 

2 BİN 200 KOMİSER YARDIMCISI ALINACAK

Yakında komiser yardımcılığı adaylığı için açılacak sınav ilanının duyurulacağını kaydeden Çolak, “Sınavda iki hafta içinde 2 bin 200 komiser yardımcısı adayını da eğitime başlatmış olacağız. Böylece öğrenci sayımız 25 bini aşacak. Bu rakamlar büyük ve malumunuz 15 Temmuz’dan sonra  22 binin üzerinde ihraç gerçekleşti. Şu an da 12 bin civarında da açıkta personel var. ” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ