1 milyon Suriyeli öğrenciye İHL'lerde din eğitimi verilecek

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü Suriyeli öğrencilere yönelik din öğretimi çalıştayı yaptı: İlde kayıtlı 868 Suriyeli öğrenci imam hatip okullarına yönlendirilecek. Türkiye'de ortaokul ve lise çağındaki Suriyeli sayısı yaklaşık 1 milyon civarında.
Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Suriyeli öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirilmesiyle ilgili çalışma yapılacağını belirterek, “İlimizde ortaokul ve lise olmak üzere 51 imam hatip okulumuz var. İlimizde kayıtlı 868 Suriyeli öğrenci mevcut. Bu öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirilmesi için çalışma yapacağız ” dedi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü eğitim uzmanı Ahmet Gündüz ise, gelecek eğitim öğretim yılında Suriyeli öğrencilerin imam hatiplere erişimlerinin, arzu edilen hedefe ulaşacağını söyledi. 2016-2017 eğitim öğretim yılında 833 bin olarak gerçekleşen kayıtlı Suriyeli çağ nüfusunun, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde bir milyon civarında gerçekleşmesinin beklendiğini belirten Gündüz, Suriyelilerin hem Türkçe hem de kendi kültürlerini öğretecek materyallerin hazırlandığını ve yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle buluşacağını kaydetti.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ