Yunanistan'daki mülteciler için Belçika'dan Almanya'ya yürüyecekler

Yardım Zamanı (Time To Help) gönüllüleri Türkiye’deki zulümden kaçarak Yunanistan’a sığınanlar için Belçika’dan Almanya’ya yürüyecek. Yürüyüş katılıma açık.Halil, Ekmel, Abdullah, Hamza, Mehmet ve Emre isimli 6 gönüllü Yunanistan’da zor kış şartlarında hayatlarını sürdürmeye çalışan mağdurlar için farkındalık oluşturmaya çalışacak. Time To Help (Yardım Zamanı) gönüllüleri 2 Şubat’ta yürüyüşlerine Belçika’dan başlayacak.


İngiltere'den Belçika'ya arabayla geçecek olan gönüllüler, oradanda yürüyerek Almanya’ya geçecek. Gönüllüler toplamda 50 kilometrelik yolu yürüyecek. 

Halil, Ekmel, Abdullah, Hamza, Mehmet ve Emre bu yürüyüşle, “Bunu yaparak, bu karanlık ve soğuk kış aylarında Türkiye’den Yunanistan’a geçen mültecilerin karşılaştıkları zahmet ve zorlukları bir şekilde anlamak ve farkındalık oluşturmak ümidindeyiz.” şeklinde konuştu.

Gönüllüler, Türkiye’deki birçok kişinin “sistematik baskılar” nedeniyle Yunanistan’a ve oradan Avrupa’ya kaçtığını ve Yunanistan’da yardıma muhtaç halde olduklarını ifade ettiler.

Yürüyüşlerinin herkese açık olduğunu belirten gönüllüler katılmak isteyenlerin “[email protected]” adlı mail kendilerine ulaşılabileceğini belirttiler. Gönüllüler yardım ve bilgi almak isteyenler bu linke https://www.totalgiving.co.uk/mypage/helprefugeesingreece tıklayabileceğini belirtti.

Gönüllüler, 17-21 Şubat’ta Yunanistan’a geçecek ve yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Yürüyüşe katılan diğer gönüllüler de isterlerse Yunanistan’a geçerek yardımların dağıtılmasına bizzat katılabilecek.

TÜRKİYE’DEKİ 15 TEMMUZ 2016 DARBE GİRİŞİMİ

Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası 151 bin 967 kamu görevlisinin işine son verildi.

131 bin 995 kişi gözaltına alındı ve bunların 63 bin 974’ü tutuklandı. Bin 700’den fazla kadın ve anneleri ile birlikte 668 bebek hapse grmek zorunda kaldı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ