​Türkiye’de yaşanan zulüm Almanya’da fotoğraflarla sergilendi

Almanya’nın Hannover kentinde, Türk cezaevlerindeki kadın ve bebeklere dikkat çekmek için fotoğraf sergisi düzenlendi.
Erdoğan’ın yeni Türkiye’sinde 700 kadarı bebekleriyle olmak üzere 17 binden fazla kadın hukuksuz yere cezaevlerinde kalıyor. ‘Bir zulme engel olamıyorsak o zulmü duyuralım; cezaevlerindeki 668 bebek ve 17 bin kadın için ses ver’ sloganıyla dünya çapında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde bugün Almanya Hannover ses verdi.

Kentin en ünlü meydanlarından Ernst-August-Platz’ta düzenlenen fotoğraf sergisi soğuk havaya rağmen büyük ilgi gördü. Sergiyi gezenler Türkiye’de son dönemde yaşananları anlamakta zorluk çektiklerini dile getirdi.

Sergide yer alan bütün fotoğrafları titizlikle inceleyen Suriyeli bir mülteci, Türkiye’de yaşananların kendi ülkelerinde yaşanan zulmü bile gölgede bırakacak cinsten olduğunu söyledi.


Savaştan önce Esat rejiminin muhaliflere hiç göz açtırmadığını hatırlatan Suriyeli, ancak bunun kadın, çocuk ve akrabalara uzanan bir cadı avına hiçbir zaman dönüşmediğini belirtti. Afrinli olduğunu ve anne babasının hâlâ orada olduğunu da kaydeden mülteci, Erdoğan yönetiminin Kuzey Irak’tan yönetildiği bilinen PKK ile mücadele bahanesiyle doğup büyüdüğü toprakları hedef almasına da anlam veremediğini söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ