"Türkiye teröristleri Sina'ya gönderiyor"

Saria News: Türkiye Suriye'den kaçan teröristleri Sina'ya gönderiyor.


Kahire'deki diplomatik kaynaklar, Erdoğan rejiminin Mısır’ın güvenliğini tehdit eden çalışmaları sürdürdüğünü, Suriye’den kaçan teröristlerin Türkiye üzerinden Sina’daki radikal grupların kontrolü altındaki bölgelere götürüldüğünü iddia etti. Sair News’in haberine göre Ankara, Suriye'den kaçan teröristlerin topraklarını kullanarak Akdeniz'e ulaşmasını, sonrasında deniz yoluyla Libya'ya ve en son Sina Yarımadasına gitmelerini sağlıyor. 
Kaynaklar, Türkiye’nin son olarak, Hamas yönetiminden gelen talep üzerine Suriye'den gelen ve Ürdün’e gitmesi beklenen Filistinli büyük bir grubu topraklarına aldığını ve bu grubun yine Akdeniz ve Libya üzerinden Mısır’a sızarak Sina Yarımadasındaki radikal gruplara katılmasının beklendiğini söyledi.

MİT NİJERYA’YA SİLAH TAŞIMIŞTI
2014’te yasal dinlemeye takılan ses kaydında Erdoğan rejiminin Hakan Fidan gözetiminde Türk Havayolları’na ait uçakla iç savaşta kullanılmak üzere Nijerya’ya silah taşıdığı ortaya çıkmıştı. Kayıttaki telefon görüşmesi o dönem Başbakan Erdoğan’ın danışmanlarından Mustafa Varank ve THY Özel Kalem Müdürü Mehmet Karakaş arasında geçiyor. Karakaş Varank’a, “Onlarca malzeme taşıyorum, Nijerya'ya gidiyor şu anda. Müslümanları mı öldürecek, Hıristiyanları mı? Vebal altındayız, haberin olsun” diyor. Mustafa Varank da “Hakan (Fidan) beyle biraraya gelemedik, ondan dönemedim sana” diye cevap veriyor.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ