Türk bakanlar Hocaefendiyi kaçırmaya çalışmışlar!

Türk Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Inovo BV’nin sahibi işadamı Ekim Alptekin ile Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevinden kovduğu Mike Flynn Hocaefendinin evinden kaçırmayı konuşmuşlar.
CIA eski başkanı James Woolsey’e göre, Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevinden kovduğu Mike Flynn, Türk hükümetinin bakanları ile Fethullah Gülen’in sınırdışı edilmesi konusunu görüştüler.

Wall Street Journal’in yaptığı habere göre bu görüşmelerde 15 Temmuz darbe girişimini hazırlamakla suçlanan Gülen’in ABD’nin iade sürecine girmeden Türkiye’ye gönderilmesi konusunu görüştüler.

CIA eski başkanı Woolsey’in açıklamasına göre 19 Eylül tarihinde New York’da görüşen Türk Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Inovo BV’nin sahibi işadamı Ekim Alptekin ile Flynn otelde görüşürken, bu görüşmenin ortasında Woolsey görüşmeye katıldı ve ‘illegal olması mümkün olan bu konuyu’’ yani Gülen’i Türkiye’ye ‘kanuni iade sürecini atlayarak’ gönderilmesi konusunun görüşüldüğüne şahit oldu.
Woolsey’e göre fikir Gülen’i ‘’gecenin karanlığında evinden kaçırmaktı’’ idi.

Bu görüşmede Gülen’in Pennsylvania’daki evinden tam olarak hangi taktikler eşliğinde alınacağı ise tartışılmadı.

Flynn’in sözcüsünün Wall Street’e yaptığı açıklamaya göre ise Flynn böyle bir konuyu görüşmedi.

washingtonhatti.com / İlhan Tanır
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ