Trump'tan Green Card ile ilgili kötü haber.. Rafa kaldırılıyor..

Ankara ile Washington arasında yaşanan vize krizi geçtiğimiz hafta sona erdi. ABD Başkanı Trump, ülkesinde yıllardır uygulanan göçmen yasalarına karşı savaş açtığını vurguladı. Trump, Green Card'ın da rafa kaldırılacağının sinyalini verdi.
Reuters’ın son dakika şeklinde geçtiği haberde, Trump’ın başta ABD’ye çocuk yaşta gelen kaçak göçmenlere yasal statü sağlayan DACA programı ve Türkiye de dahil her yıl milyonlarca insanın başvurduğu Green Card (Yeşil Kart) uygulamasını rafa kaldıracağını vurguladığı açıklamalara yer verildi.

Trump şöyle konuştu, “Amerikalı çalışanlara hizmet edecek ve onlara güvenlik sağlayacak bir göçmen programı üzerinde çalışıyoruz. Zincirleme göçmenlik tam bir felaket ve vize kurası ABD ekonomisi için kötü” dedi. Trump’ın burada sözünü ettiği vize kurası sistemi, her yıl milyonlarca insanın başvurduğu ve bu yılın Mayıs ayında açıklanacak Yeşil Kart kurasından başkası değil.

Trump, vize kura sisteminin diğer ülkeler tarafından alay konusu olduğunu da öne sürdü. Trump Ağustos 2017’de DACA’nın sonlandırılacağını duyurmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ