Trump'a bir şok daha! O isim emekliye ayrılıyor

ABD'de Gizli Servis'in başkanı Joseph Clancy emekliye ayrılıyor
ABD Başkanı ve ailesini korumakla görevli olan Gizli Servis'in Başkanı Joseph Clancy, 4 Mart'ta emekliye ayrılacağını açıkladı

ABD Başkanı ve ailesini korumakla görevli olan Gizli Servis'in Başkanı Joseph Clancy emekliye ayrılacağını açıkladı.

Clancy, yazılı bir açıklama yaparak Gizli Servis’teki iki yıllık görevinin ardından 4 Mart’ta emekliye ayrılacağını duyurdu.


Açıklamada, “4 Mart’tan itibaren emekli olacağım” ifadesini kullanan Clancy, Başkan Donald Trump’la herhangi bir sorun üzerine bu kararı almadığına vurgu yaptı.

Clancy, "Bildiğiniz gibi Trump ve yönetimi bu kurumu ve beni ciddi şekilde desteklemiştir. Onların bu tavrı karşısında bu kararı almak benim için daha da zor oldu.” diye konuştu.

Clancy, göreve Julia Pierson’un istifasının ardından eski Başkan Barack Obama döneminde getirilmişti.

FLYNN İSTİFA ETMİŞTİ

Başkan Donald Trump’ın en yakınındaki isimlerden biri olan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Trump’ın yemin töreninden önce Rus büyükelçisiyle Amerika’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımları görüştüğü haberlerinin ardından istifasını sundu.

Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Başkan Donald Trump görevi resmen devir almadan önce Rus Büyükelçi ile bir görüşme yaptığı iddiaları uzunca bir süredir gündemi meşgul ediyordu.

Habertürk

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ