Suriye: İsrail savaş uçağını düşürdük

Suriye Ordusu'ndan hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle İsrail'e ait bir jetin düşürüldüğüne ilişkin açıklama geldi.
Suriye ordusu, hava sahasını ihlal eden İsrail jetlerinden birinin düşürüldüğünü duyurdu ancak İsrail, uçaklarının hasar görmeden üslerine döndüğünü açıkladı.

Reuters'in Suriye Devlet Televizyonu'na dayandırdığı habere göre, Şam rejimi  İsrail savaş uçaklarının Palmira yakınlarındaki askeri hedefleri vurduğunu bildirdi.

'HAVA SAHASI İHLAL EDİLDİ'


Suriye, hava sahasını ihlal eden dört İsrail jetinden birinin düşürüldüğünü duyurdu.

İSRAİL'DEN YALANLAMA 

Suriye'nin açıklamasından dakikalar sonra İsrail ordusundan bir duyuru geldi. İsrail, uçaklarının herhangi bir zarar görmeden üslerine döndüğünü belirtiyor.

İsrail ordusu gecenin ilerleyen saatlerinde bir açıklama yayınlayarak savaş uçakarının Suriye'de birçok noktayı bombaladığını duyurmuştu.

Açıklamada, Suriye'nin bombardımana uçaksavar füzeleri fırlatarak yanıt verdiği belirtilmiş ve fırlatılan roketlerin hava savunma sistemleri tarafından imha edildiği iddia edilmişti. 

PATLAMALARIN MERKEZİ BATI ŞERİA  

Gece boyunca İsrail'in pek çok noktasında sirenlerin çaldığı ve büyük patmalaların yaşandığı belirtilirken, iki görgü tanığının ifadelerine dayandırılan haberde patlamaların merkezinin Batı Şeria olduğu ileri sürüldü.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ