'Suikastın arkasında petrol ve silah satıcıları var'

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Ozerov, Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi'nin öldürülmesinin ardında petrol ve silah satışının durmasını istemeyen kişilerin olduğunu bildirdi.
Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Viktor Ozerov, "Rusya ve Türkiye Suriye'deki siyasi çözüm süreci başta olmak üzere ciddi anlamda işbirliğini geliştirmeyi başardı. Bunun sonucunda, Türkiye'nin Rusya'nın tavrını desteklemesi ve Türkiye'nin sınırdan petrol ve silah geçişini önlemek için aldığı önlemler oldu. Bu da, Suriye krizinin çözülmesi ve Rusya ile Türkiye'nin ilişkilerinin düzelmesini istemeyenlerin işine gelmiyor" dedi.

"Rusya ve Türkiye ortak yolda ilerliyor"

Komite Başkanı, Rus büyükelçisinin öldürülmesinin terör saldırısı olduğunu belirterek, teröristlerin Rus hükümetini Türkiye ile aktif şekilde düzelen ilişkilerini bozmaya zorlamaya çalıştıklarını belirtti.


Ozerov şu şekilde devam etti:

"Rusya ve Türkiye siyasi ve ekonomi alanlarında ortak yolda ilerliyorlar. Bilindik trajedinin ardından ileriye çok büyük adımlar atmayı başardık. Büyükelçimizin ölmesi trajedidir. Fakat bu; Moskova'nın Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinin düzelmesi yolunda attığı adımları etkilememeli."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ