Rus Gazeteci: Türkiye anında satabilecek yanlış bir müttefik

Türkiye'nin Rusya'nın müttefiki olup olmadığı konusundaki sorulara olumsuz yanıt veren Dorenko'ya göre Türkiye, her an satabilecek yanlış bi müttefik.
Rus Komsomolskaya Pravda Gazetesi 2016 yılının en önemli olaylarını “Govorit Moskva” radyosunun Genel Yayın Yönetmeni Sergey Dorenko'ya sordu. Dorenko, "Türkler güvenilir bir müttefik mi?" sorusuna "Hayır" cevabını verdi. 

Komsomolskaya Pravda, okurlarının oylarıyla 2016'nın en önemli olaylarını belirledi. Gazete, bu oalyları Rus Gazetesi Sergey Dorenko'yla masaya yatırdı. Türkiye'nin Rusya'nın müttefiki olup olmadığı konusundaki sorulara olumsuz yanıt veren Dorenko'ya göre Türkiye, her an satabilecek yanlış bi müttefik. 

Dorenko'nun, 'Türkiye güvenilir bir müttefik mi?' sorusuna verdiği yanıt şu şekilde:


"Onlar müttefik değil. Bunu tam olarak anlamak gerek. Biz onları müttefik olarak değil, çıkar nedeniyle kabul ediyoruz. 'Türkiye güvenilir bir müttefik mi' diye sorduklarında 'hayır, korkunç güvenilmez' cevabını veriyorum. Her saniye satabilecek yanlış bir müttefik. Ama Türklere Kürt gruplara karşı çıktıkları ve Türkmenleri destekledikleri Kuzey Suriye'de kendilerini gösterme fırsatı sunuyoruz. Ayrıca soruyorsunuz ya: 'Bir şeyler değiştiğinde onlar bizi sırtımızdan bıçaklar mı?' diye...Ben cevap veriyorum 'Elbette! Hatta hiç şüphelenmeyin.' Rusya'ya güvenilir müttefik aramaya gerek yok. Hiç kimse, hiçbir zaman Rusya'ya sadık olmayacak."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ