Putin-Netanyahu-Erdoğan

Putin aynı tarihte Netanyahu ve Erdoğan'ı ağırlayacak.
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, 9 Mart'ta Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile buluşacağını açıkladı. Netanyahu'nun 9-10 Mart'ta Rusya'yı ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı tarihte Moskova'da bulunacak olması dikkat çekti.

Hükümet toplantısında konuşan İsrail Başbakanı Netanyahu, "Perşembe günü Moskova'da Putin ile görüşeceğim. Görüşmelerin ana gündeminde Suriye'deki durum ve çözüm çabaları olacak" dedi.

'RAHATSIZLIĞI İLETECEĞİM'


Netanyahu, İran'ın Suriye'deki varlığını güçlendirme girişimlerinden rahatsızlık duyduklarını da belirtti.

Putin ile yapacağı görüşmede bu konuyu da gündeme getireceğini ifade eden İsrail Başbakanı, Rus lider ile ortak anlayış oluşturmayı umduğunu söyledi.

PESKOV GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI

Rus basınına konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin ve Netanyahu'nun 9 Mart'ta Moskova'da bir araya geleceğini doğruladı.

Peskov, aynı tarihte Moskova'ya gidecek olan Cumhurhurbaşkanı Erdoğan ile Putin ve Netanyahu arasında üçlü bir zirve yapılıp yapılmayacağı da soruldu.Peskov, böyle bir zirvenin planlanmadığını kaydetti.

Putin ve Erdoğan, Rusya'da Türk-Rus Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına başkanlık edecek. Konsey, Türk F16'larının Kasım 2015'te bir Rus jetini düşürmesi ardından ilk kez toplanacak
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ