New York'ta patlama.. Çok sayıda yaralı var..

New York'taki patlama çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.
New York polisi, Manhattan'da sebebi henüz bilinmeyen bir patlama gerçekleştiğini duyurdu. 41'inci Cadde'nin üzerindeki patlama, ünlü Times Square Meydanı'nın (42'nci Cadde) hemen yanı başında meydana geldi.

PATLAMANIN NEDENİ BORU BOMBASI, 3 TERMİNAL BOŞALTILDI

Patlama sonrası olay yerine polis ekipleri sevk edildi. New York PolisDepartmanının açıklamasında A,C ve E terminallerinin boşaltıldığını bildirildi. ABC News'in polis kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre, olası bir boru bombası, terminalin zemin katının altındaki bir geçitte patlatıldı.


YARALILAR VAR, 1 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Patlama nedeniyle yaralıların olduğu belirtilirken, Amerikan medyasının geçtiği bilgilere göre bir şüpheli gözaltında. ABD medyası, gözaltına alınan şüphelinin üzerinden bomba yeleği çıktığı bilgisini geçiyor.

Patlamanın terör saldırısı olup olmadığıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜ: TRUMP'A BİLGİ VERİLDİ

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Twitter'dan Patlama hakkında Başkan Donald Trump'a bilgi verildiğini açıkladı.


ABD'NİN EN BÜYÜK OTOBÜS TERMİNALİ

Patlamanın olduğu terminal, ABD'nin en büyük otobüs terminalidir ve yılda 65 milyondan fazla kişiye hizmet vermektedir. Olayla ilgili bir şüphelinin gözaltına alındığı açıklandı. 


Patlamanın 8. cadde, 42. sokakta gerçekleştiği bildirildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ