Muhabire ‘Berbat birisin’ demişti: CNN, Trump’ı dava etti

Amerikan haber kanalı CNN International, ABD Başkanı Trump'ı dava açtığını duyurdu.


CNN muhabiri Acosta'ın ABD’ye sığınan mülteciler ve Rusya’nın seçimlere müdahalesi soruşturması ile ilgili sorularına sinirlenen Trump, "Sen kaba ve berbat bir insansın" demişti.

Amerikan haber kanalı CNN, ABD Başkanı Donald Trump’ı gazeteci Jim Acosta’nın Beyaz Saray’a girişini yasakladığı için dava ettiğini duyurdu.


CNN kanalından yapılan açıklamada, Başkan Trump ve bazı yardımcılarına, Jim Acosta’nın Beyaz Saray’a girişinin yasaklanması sebebiyle dava açıldığı belirtildi.

AKREDİTASYON KARTINA EL KONMUŞTU

Geçtiğimiz hafta Beyaz Saray’da Başkan Donald Trump ve CNN Muhabiri Jim Acosta arasında yaşanan tartışmanın ardından Acosta’nın Beyaz Saray akreditasyon kartına gizli servis elemanları tarafından el konulmuştu.

TRUMP’TAN MUHABİRE: SEN KABA VE BERBAT BİRİSİN’

CNN muhabiri Jim Acosta’nın ABD’ye sığınan mülteciler ve Rusya’nın seçimlere müdahalesi soruşturması ile ilgili sorularına sinirlenen Trump, “Bırak da ülkeyi ben yöneteyim, CNN’i de sen yönet” dedikten sonra konuşmaya devam eden Acosta’ya öfkelenerek, “Sen kaba ve berbat bir insansın. CNN’de yalan haberler yaptığınız için de halkın düşmanısınız” şeklinde konuşmuştu.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ