Moderna’dan açıklama: Koronavirüs aşısı en az 1 yıl koruyacak

Koronavirüs salgınına karşı mRNA teknolojisini kullanarak geliştirdiği aşı ile dikkat çeken Moderna, aşının insanları ne kadar süre koruyacağını açıklayarak, en az 1 yıl etkili olacağını duyurdu.


Koronavirüs salgınına karşı mRNA teknolojisini kullanarak geliştirdiği aşı ile dikkat çeken Moderna, aşının insanları ne kadar süre koruyacağını açıkladı.

BioNTech ile Pfizer’ın geliştirdiği aşı ile aynı tekniği kullanan Moderna, daha önce de aşının mutasyona uğramış koronavirüse karşı etkili olduğunu duyurmuştu. Moderna yetkilileri, aşının insanları ne kadar süre koruyacağını da duyurdu.


JP Morgan Healthcare Konferansı’nda açıklamalarda bulunan Moderna, mRNA-1273 isimli aşının etkisinin en az 1 yıl olacağını bildirdi. Sentetik mRNA kullanarak bağışıklık sistemini harekete geçiren ve Covid-19’u etkisiz hale getirmeyi amaçlayan aşının vurulduktan sonra en az 1 yıl boyunca etkili olduğunu açıklayan Moderna’nın CEO’su Stephane Bancel, “2021 yılında 600 milyon doz ile 1 milyar doz arasında aşı teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.

Moderna’nın aşısını ABD’in Seçilmiş Başkanı Joe Biden, seçilmiş başkan yardımcısı Kamala Harris ve Dr. Antony Fauci gibi üst düzey isimler olmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ