Libya’da gündem: Türkiye’den peş peşe gelen silah yüklü gemiler

İki hafta üst üste Türkiye’den silah yüklü iki gemi geldi. Libya Ordu Sözcüsü General Mismari duruma sert tepki gösterdi.
Libya Ordu Sözcüsü: Uluslararası toplum harekete geçmezse Türkiye’nin silah ihlalleri devam edecek


Libya Ordu Sözcüsü General Ahmed Mismari Libya açıklarında yakalanan silah yüklü Türk gemisi ile ilgili konuştu. Mismari “ Uluslararası toplum harekete geçmezse Misrata limanına çekilen kacak silah yüklü gemi ne ilk ne de son olacak. Ankara Libya’ya yönelik BM’nin silah ambargosunu delmeye devam edecek” diye konuştu.

SkyNews Arabia televizyonuna konuşan Libya Ordu Sözcüsü Mismari Türkiye’nin Libya’ya silah dolu gemiler göndererek ülkenin barış ve güvenlik sorunlarını büyüttüğünü, bu silahların terör ve suikastlerde kullanılmasından endişe ettiklerini belirtti.

Libya Ulusal Ordusu sözcüsü, Ankara’nın BM Güvenlik Konseyi’nin teröristlere silah teminini yasaklayan kararlarını ihlal ettiğini ve Turkiye çıkışlı gemilerin Libya’ya yönelik silah ambargosu kararını ihlal ettiğini söyledi.

PEŞ PEŞE SİLAH YÜKLÜ GEMİLER YAKALANDI

7 Ocak Pazartesi akşamı Misrata limanındaki gümrük servisi, Türkiye’den gelen bir gemi içinde bir konteyner silah ve askeri malzeme yakaladı. Yaklaşık üç hafta önce de, yine Libya’nin Khoms limanında Türkiye’den gelen bir gemide silah yüklü benzer bir gönderi ele geçirilmişti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ