Erdoğan hayranı öğretmen IŞİD'den tutuklandı!

Arnavutluk'ta sınıfındaki öğrencilere IŞİD'i överken suç üstü yakalanan öğretmen tutuklandı. IŞİD ve el Kaide destekçisi öğretmenin Erdoğan ve AKP'yi de desteklediği ortaya çıktı.


Arnavutluk polisi, IŞİD'i açık açık destekleyen ve öğrencilerine IŞİD propogandası yapan din öğretmeni, 39 yaşındaki Emine Aluşi'nin tutuklandığını duyurdu. Açıklamada, nefret ve terör örgütünü övmek suçlarıyla yargılanacağı belirtilen kadın hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istendiği belirtildi. 

Skandal, Tiran'ın 120 kilometre kuzeyindeki Shkodra kentinde bulunan, Türkiye'den fonlanan ve oranın Diyanet İşleri gibi faaliyet yürüten KMSH'ye bağlı bir medresede yaşandı.


Aluşi'nin sınıfındaki öğrencilere IŞİD ve el-Kaide propogandası yaparken çekilen görüntüleri TVKlan televizyonunda yayınlandı. Videoda, öğretmenin IŞİD'i ve el Kaide'nin eski lideri Üsame bin Ladin'i övdüğü görülüyor. Aluşi, çocuklara "IŞİD'lilerin iyi insanlar olduğunu, ama devletlerin onlarla savaştığını" anlatıyor. IŞİD'i "Suriye, Filistin veya Mısır'daki Müslümanları koruyan Müslüman bir kuruluş" olarak tanıtıyor. 

ERDOĞAN HAYRANI BİR CİHADİST
IŞİD propogandası yaparken suçüstü yakalanan öğretmen Emine Aluşi'nin El Kaide, IŞİD, Üsame bin Ladin'in yanısıra Erdoğan'a da hayran olduğu ortaya çıktı. Sosyal medya hesabından Erdoğan ve rabia görselleri paylaşan Aluşi, AKP'yi desteklediğini gizlemiyor. 

CİHATÇILARLA MÜCADELE
3 milyonluk nüfusunun yaklaşık üçte ikisi Müslüman olan Arnavutluk, cihatçıların propogandalarıyla başa çıkmaya çalışıyor. Anaakım dini liderler Suriye veya Irak'ta savaşa katılmayı reddederken, cihatçı grupların yönlendirmesiyle çok sayıda Arnavutluk vatandaşının bu bölgelerde savaşmaya gittiği belirtiliyor.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ