El Bab'da bombalı saldırı: 45 ölü

Suriye'de El Bab'ın yaklaşık 7 kilometre uzağında bulunan Susyan kasabasında bombalı araçla intihar saldırısı düzenledi. 45 kişi hayatını kaybetti.
Saldırı yerinden gelen görüntüler, hayatını kaybeden 45 kişiden çoğunun sivil olduğunu gösteriyor. 

Bölgeden bildiren Al Jazeera muhabiri de hayatını kaybedenlerin çoğunun, çatışmalar nedeniyle terk ettikleri evlerine dönmek isteyen siviller olduğunu söylüyor. 

Saldırıda çok sayıda kişi de yaralandı. Doğan Haber Ajansı, bölgeden Kilis Devlet Hastanesi'ne en az 40 yaralının getirildiğini duyurdu. 


Saldırıyı henüz üstlenen olmadı ancak, IŞİD'den şüpheleniliyor. 

Olayın meydana geldiği Susyan, ÖSO ve TSK'nın dün ele geçirdiği El Bâb'ın yaklaşık 7 kilometre uzağında bulunuyor. 

Susyan, Kasım ayında TSK destekli ÖSO birlikleri tarafından IŞİD'den alınmıştı. HEDEF GÜVENLİK GÜÇLERİ
Reuters'ın haberine göre El Bab yakınlarındaki Souisan köyünde gerçekleşen bombalı saldırı askeri ve güvenlik güçlerini hedef aldı.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı, El Bab'ın sekiz kilometre kuzeybatsıındaki Susyan'daki askeri merkezlerle güvenlik noktalarını hedef aldığını duyurdu.

Dün Türkiye'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu'nun El Bab'ın kent merkezinin önemli bir bölümünü kontrol altına aldığı açıklanmıştı. Daha önce de Ankara el Bab'ı tamamen ele geçirdiklerini açıklamış, kısa süre sonra bunun gerçek olmadığı anlaşılmıştı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ