"Bu tip durumlarda tutuklama mekanizması devreye girer"

Rus Özel Kuvvetleri Alfa Timi gazilerinden Yarpay Andrey Popov, büyükelçi Karlov'un katilnin sağ olarak ele geçirilebileceğini söyledi.
Rus Alfa Timi Özel Kuvvetler Gazisi Andrey Popov, Büyükelçi Karlov suikastini ve katil Mevlüt Mert Altıntaş'ın ölü ele geçirilmesi olayını gazeta.ru için yorumladı. Yarbay Popov, "Bu tip durumlarda şahsı sağ yakalama ve tutuklama mekanizması devreye girer" dedi. 

Alfa Gazisi Andrey Popov, her ne kadar olayları operasyonun oluş yeri ve operasyon koşullarından bağımsız yorumlamak zor olsa da, Türk özel kuvvetlerinin olaya el koyduklarında şahsı bir suçlu olarak bulduklarını söyledi. Ayrıca "Benim gördüğüm videolarda, salondakilerin dışarı çıkmasına engel bir durum ya da bir rehine olayı görünmüyor." ifadelerini kullandı. 
Alfa Subayı Yarbay Popov, katilin sağ olarak ele geçirilme ihtimaline de vurgu yaptı. Popov'a göre, bu imkanın değerlendirilememesinin nedeni ya Türk kolluk güçlerinin koordinasyon eksikliği ya da, profesyonel olmamaları.

Popov şu ifadeleri kullandı: Bu tip durumlarda artık şahsı sağ ele geçirme mekanizması devreye girer. Şahsın sağ omuzuna (koluna) ateş edilir, ardından direncini kaybeden şahıs gözaltına alınır. Ben Altıntaş'ın Türk Özel kuvvetleri arasında işbirlikçilerinin olduğunu ve bazı şeylerin açığa çıkmaması için onu ortadan kaldırdıklarını iddia etmiyorum"


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ