Başkan Trump, oğlunun Kremlin bağlantılı avukatla görüştüğünü kabul etti

ABD Başkanı Donald Trump, büyük oğlu Donald Trump Jr’nin, Kremlin bağlantılı Rus avukat Natalia Veselnitskaya ile Haziran 2016’ta ‘Başkan adayı Hillary Clinton hakkında bilgi almak için’ görüştüğünü kabul etti.
Başkan Trump, görüşmenin legal olduğunu ve bundan kendisinin haberinin olmadığını iddia etti. Trump, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında oğlu ile ilgili çıkan haberleri “sahte haber” olarak niteledi.


Özel yetkili Savcı Robert Mueller, Ruslar’ın Trump’ın başkanlık seçimini kazanabilmesi için çaba sağladığı yönündeki iddiaları araştırmaya devam ediyor.

TRUMP JR İLE RUS AVUKAT DEFALARCA GÖRÜŞTÜ İDDİASI 

The New York Times gazetesine göre, Trump Jr ile avukat Natalia Veselnitskaya 8 Temmuz 2016’da görüştü. Trump’ın büyük oğluna göre, avukat ile görüşmeleri sadece tanışmak amacıyla gerçekleşti. Trump Tower’daki görüşmeye Trump’ın damadı Jared Kushner ve Trump’ın 2016 Seçim Kampanyası Başkanı Paul Manafort’un da katıldığı ifade edildi.

Trump Jr, görüşmelerinde seçim ile ilgili olmadığı, Rusya-ABD arasındaki çocuk edinme programı ile ilgili olduğunu belirtti.

CLINTON’IN AÇIKLARI TRUMP’IN SEÇİM KAMPANYASINA AKTARILACAK

9 Temmuz’daki görüşmede ise Trump Jr’a Hillary Clinton’ın ‘açıkları’ konusunda bilgi aktarılacağına dair söz verildi.

İddiaya göre, avukat Veselnitskaya ile Trump Jr görüşmesinde Rusya’nın Clinton hakkında bilgileri olduğu özellikle ifade edildi.

Başkan Trump, Mueller soruşturmasını ‘Cadı Avı’ olarak niteliyor.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ