Arap yazar: 'Erdoğan içeride ve dışarıda herkes için bir yük haline geldi'

Arap yazar Muhammed Nureddin: 'Erdoğan içeride ve dışarıda herkes için bir yük haline geldi. Bunun bedelini ya Türkiye ya da Erdoğan ödeyecek'
Lübnan'ın önde gelen gazetelerinden As Safir'de yayımlanan makalesinde Muhammed Nureddin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın artık herkes için bir yük haline geldiğini söyledi. Nureddin'e göre bunun bedelini ya Türkiye ya da Erdoğan ödeyecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın antidemokratik uygulamaları dünya basınında da geniş yer buluyor. Lübnan'da yayımlanan As Safir Gazetesi de Erdoğan'ın dış siyasetini eleştirdi.

Muhammed Nureddin imzalı yazıda, Türkiye'nin gerek Doğu'da gerek Batı'da yaşadığı dış politika yalnızlığı ele alındı.


"Erdoğan'ın Yeni Osmanlıcılık projesinin çökmesinin ardındanTürkiye'nin kayıpları hiç azalmıyor." görüşünü savunan Arap yazar, "Dahası Rusya ve İran açılımlarının buna bir faydası olmuyor. Bununla birlikte Türkiye'ni taktik oyunları kimse için bir sır değil. Türkiye'nin manevra ve hile siyaseti yeni bir olgu değil." dedi.

Arap yazar Erdoğan'ın dış politikadaki güvenli liman arayışına ise şöyle değindi: 

"AKP eninde sonunda NATO'dan daha güvenli bir sığınak bulamayacak. Ancak bu gerek içreide halkının desteğiyle gerekse dışarıdaki müttefikleriyle olsun Erdoğan'ın meselelerinin ve engellerinin üstesinden gelebileceği anlamına gelmiyor." 

Erdoğan'ın içeride ve dışarıda herkes için bir yük haline geldiği görüşünü savunan Muhammed Nureddin yazısında şu ifadeleir kullandı: 

"Batı için Türkiye ayrı bir olgu. Türkiye'yi yöneten rejim ayrı bir olgu. Ve Doğu'da olsun Batı'da olsun ya da patlamak üzere olan iç politikada olsun Erdoğan artık herkes için bir yük haline geldi. Artık Türkiye ya da Erdoğan'dan biri bu durumun bedelini ödeyecek. Şimdilik ufukta üçüncü bir seçenek yok." 

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ