"AKP'nin Avusturya'da 10 bin illegal seçmeni var"

Avrupa ülkeleri, Türkiye'yi diktatörlüğe konuşlandıran Erdoğan'ın Avrupa'da "evet" mitingi yapmasına izin vermezken Avusturya, Erdoğan'ın Avusturya'da 10 bin yasa dışı seçmeni olduğunu söyledi.
Avusturya Başbakanı Christian Kern, AKP'lilere Avrupa çapında miting ve propoganda yapma yasağı getirilmesini istedi. Kern, Almanya ve Hollanda'da yaşanan miting iptallerine atıf yaparak, "AB ülkelerinin AKP'lilerle bire bir uğraşmak zorunda kalmaması için bu tür bir karar alınmasını teklif etti.

10 BİN İLLEGAL SEÇMEN
Öte yandan Avusturya Kurier Gazetesi manşet haberinde illegal olarak hem Avusturya hem de Türk vatandaşı olan Türklerin Erdoğan rejimi tarafından kullanıldığını yazdı. Haberde AKP nin yurtdışında oy kullanan Türklerin sayısının legal sayıdan fazla olması nedeniyle yapılan araştırmada yaklaşık 10.000 kişinin yasa dışı olarak hem Türkiye hem de Avusturya pasaportu sahibi olduğu belirtildi. 


Bir çok Türk'ün Avusturya vatandaşı olduktan bir yıl sonra Türkiye vatandaşlığına yasa dışı olarak geçtiğinin altı çizildi.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ