Afrin operasyonun 58. gününde ÖSO Afrin'e girdi

TSK'nin yürüttüğü Afrin operasyonu kapsamında kuşatılan Afrin'e, Özgür Suriye Ordusu güçleri kentin güneydoğusundan girmeye başladı.
TSK'ya bağlı Özel Kuvvetler Afrin ilçe merkezinde operasyona başladı. Operasyona Özel Kuvvetler'in yanında ÖSO birliklerinin de katıldığı öğrenildi.

ÖSO güçleri, bugün sabahın erken saatlerinde YPG'lilerdem arındırılması hedeflenen Afrin'e kentin güneydoğusundan girmeye başladı. ÖSO güçlerinin ilerleyişi sürerken, kent merkezinden sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor. Ayrıca, Türk savaş uçaklarının da Afrin semalarında uçtuğu gözlendi.

TSK: Afrin kontrol altına alındı


Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO, güçleri Afrin'e girdi. TSK'dan yapılan açıklamada, "Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır" denildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonuna katılan Özgür Suriye Ordusu güçleri bu sabah Afrin kent merkezine girdi. Öğlen saatlerinde ise TSK, “Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır” diye açıklama yaptı.Doğan Haber Ajansı’nın (DHA) geçtiği habere göre ÖSO’ya bağlı güçler bugün sabahın erken saatlerinde Afrin’e kentin güneydoğusundan girmeye başladı. Haberde ÖSO mensuplarının sabah saatlerinde kentte kontrolü sağladığı ve çok fazla direnişle karşılaşmadığı belirtildi.

KANTON BİNASINA TÜRK BAYRAĞI 


Kent meydanında havaya ateş açan ÖSO güçlerinin burada bulunan Kawa heykelini silahla ateş açarak tahrip ettiği ardından da iş makinesiyle yıktığı kaydedildi. Afrin kantonunun yönetim binasına Türk bayrağının dikildiği belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri de Afrin şehir merkezinin kontrol altına alındığını açıkladı. Açıklama şöyle denildi: “Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır. Mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmaları devam etmektedir. Şehitlerimizin ruhu şad olsun!”

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ