Twitter 140x2'yi test etti

Devrim gibi karar neler getirecek neler götürecek?
Sosyal medya sitesi Twitter, kullanıcılarının kendilerini "daha rahat ifade edebilmesi için" 140 karakter sınırını iki katına çıkarmayı deniyor.

280 karakter sınırlı tweetler, az sayıda kullanıcının denemesine açıldı.

Şirketin bloğunda yapılan açıklamada karakter sınırının bazı kullanıcıları tarafından eleştirildiği ifade edildi.


Twitter'ın ürün geliştirme müdürü Aliza Rosen'ın kaleme aldığı yazıda, "Düşüncelerinizi tek bir tweete sığdırmak zordur, hepimiz bunu yaşamışızdır. Twitter'ı uzun zamandır kullanan kişiler için 140 karakter sınırı duygusal bir bağ olabilir ama bunu denediğimizde etkisini gördük ve yeni karakter limitini de çok seveceksiniz" ifadeleri yer aldı.

Son dönemde büyümekte zorlanan Twitter için bu yöntem kullanıcı sayısını artırabilir.

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey 140 karakter sınırının SMS'lerin karakter sınırından kaynaklanan teknik bir limit olduğunu hatırlatıyor."Bu küçük bir değişim ama bizim için büyük bir adım. 140 karakter, SMS'in 160 karakter limitinden kaynaklanan zorunlu bir tercihti. Ekibimin tweet atmak isteyen insanların gerçek bir sorununa karşı düşünceli yaklaşımından gurur duyuyorum. Aynı zamanda özümüzü, hızımızı ve mahiyetimizi koruyacağız."

Fakat bütün kullanıcılar bu fikri beğenmedi. Yazar Sarah Kendzior, 280 karakterin çok uzun olduğunu, alıntılandığı zaman metnin alıntının içine sığmadığını söyledi.

The Times gazetesinden Sathnam Sanghera ise, Donald Trump'ın 280 karakter limiti denemesine dahil edilmemesini umduğunu yazdı.

Twitter bu sayede kullanıcılarının etkileşim ve ilgi sürelerini artırmayı umuyor.

Pazarlamacılar da reklamlarda daha fazla karakter kullanma özgürlüğüne kavuşacaklar. Bu Twitter'a biraz daha fazla para getirebilir.

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, yeni karakter sınırını ilk deneyen kişilerden biriydi.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ