Tesla'nın 3 yıl içinde üreteceği yeni model ucuz olacak

Elektrikli araç piyasasının revaçta olan markası Tesla, 3 yıl içinde ucuz, yeni model bir araç üretecek.Elon Musk bu haberi bir YouTuber ile yaptığı röportaj sırasında duyurdu. Musk'ın açıklamasına göre önümüzdeki üç yıl içinde üretilecek olan yeni modelin fiyatı 25 bin dolar civarında olacak.


Webtekno'da yer alan habere göre Tesla'nın en uygun fiyatlı aracı olan Model 3, üretim sorunlarıyla boğuşuyor. Model 3'ün üretim hattındaki tüm zorluklar aşılsa bile araç, 35.000 dolarlık fiyatıyla nispeten pahalı olarak nitelendiriliyor. Elon Musk'ın planları arasında ise daha uygun fiyatlı bir elektrikli araç üretmek var.

Tesla CEO'su Elon Musk'ın YouTuber Marques Brownlee ile yaptığı röportaj sırasında bahsettiği uygun fiyatlı Tesla'nın fiyatı 25.000 dolar seviyesinde olacak.

Yaklaşık üç yıl içinde satışa sunulması planlanan araç hakkında henüz farklı bir detay bulunmuyor. 

Habere göre otomobillerin bugünü ve geleceği hakkında ilk olarak Wall Street'e özel olarak üretilen oldukça pahalı Motorola DynaTAC telefonundan, bugüne kadar gelişen ve ucuzlayan akıllı telefonları örnek gösteren Musk, teknoloji ilerledikçe fiyatların düşmesi gerektiğini savunuyor.

Elon Musk'ın iddiasına göre şu an 35.000 dolar seviyesindeki Tesla Model 3, şirketin "yeteri kadar" kar etmesini sağlayamazken önümüzdeki yıllarda gelişen teknolojiyle beraber elektrikli otomobil fiyatları çok daha uygun seviyelere düşecek.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ