​Stephen Hawking: Uzaylılar Colomb gibi gelebilir!

Yaptığı açıklamalarla sansasyon yaratan bilim insanı Stephen Hawking ilgi çekici bir açıklama daha yaptı. Hawking'in "Stephen Hawking's Favorite Places" isimli belgeselinde, ünlü bilim insanının açıklamalarına yer verildi.
Belgeselde Hawking, insanlığı, gelişmiş medeniyetlere mensup uzaylılarla iletişime geçmenin yaratabileceği olası tehlikelere karşı bir kez daha uyardı. İngiliz astrofizikçi, geri kalmış galaksilerde bulunan kaynakları yağmalamak gibi kötü emelleri olan gelişmiş yaşam formları olabileceği yolundaki, geçmişte yaptığı uyarıları tekrarladı.

Hawking, insanlığın kendinden üstün yaşam formlarıyla karşılaşması halinde doğacak felaketler konusunda uyarıda bulunurken, “Üstün yaşam formlarıyla olası bir karşılaşmanın, Kristof Kolomb’un Amerikan yerlileriyle karşılaşmasını aratmayabilir. Gelişmiş bir uygarlıkla karşılaşmak Amerikan yerlilerinin Kolomb’la karşılaşmasına benzeyebilir. Onun da sonuçları pek de iyi olmamıştı” dedi.

Hawking konuşmasında daha önce de yaşam formlarının olabileceğini belirttiği Gliese832c gezegenini gündeme getirirken, “Bir gün böyle bir gezegenden bir takım sinyaller alabiliriz, ancak cevap verirken temkinli olmalıyız” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ