Mars'a gönderilen Tesla'nın dünyaya çarpma ihtimali var

Elon Musk, SpaceX projesi kapsamında Mars yörüngesine Tesla Roadster gönderdi. Bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre ise Tesla Roadster'in Dünya'ya çarpma ihtimalinin bulunduğu yönünde.
Elon Musk, SpaceX kapsamında Mars yörüngesine Tesla Roadster göndermiş ve bütün dünya bu olayı konuşmuştu. Tesla Roadster'ın yolculuğu sırasında arabanın içerisinde David Bowie'nin Space Oddity isimli şarkısının çalması da çok manidar olmuştu. 

Hala Mars yörüngesinde olan Tesla Roadster'ın, dünyaya çarpma ihtimalinin olduğu bugün açıklandı. Ancak bu çarpma olayı gerçekleşse bile biz bunu göremeyeceğiz.

Hesaplamalara göre; Tesla 2 milyon yıl içerisinde %6 ihtimalle dünyaya çarpacak. Bir diğer hesaplamaya göre ise otomobilin Venüs'e çarpma ihtimali %2.5. 3 milyon yıldan sonra ise Tesla'nın dünyaya çarpma ihtimali ise %3 olarak açıklandı.


Tesla Roadster'ın, dünyaya ilk olarak 2091 yılında yakın bir geçiş yapması bekleniyor. Ancak 2091 yılında herhangi bir çarpışma söz konusu değil.

Açıklanan bu rakamların ütopik olduğu açık ve net bir şekilde ortada. 3 milyan yıl sonra muhtemelen Elon Musk ve Tesla'nın varlığı unutulacak.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ