İşte Youtube'un yeni tasarımı ve logosu!

YouTube logo konusunda büyük bir yenileme yaptı. Ayrıca firma mobil uygulamalarında ve masaüstü sitesinde birkaç değişiklik yaptığını duyurdu. İşte yeni YouTube logosu!
YouTube uzun süre sonra logosunda yaptığı değişiklik ile "tamamen" yeniden yapılma olmasa da, belli farkları ortaya koyuyor. Firmanın simgesel logosu ilk kez ‘Tube’ kelimesi kaldırılarak yerine oynatma butonunun konduğu bir yenilemeye tabi tutuldu.Yeni logo ile yeni özellikler geldi


YouTube'un eski logosunda, "Tube" kısmı kırmızı bir kutucuk içerisindeydi. Fakat yeni değişiklik ile Tube'un ardındaki kırmızı kutucuk, YouTube mobil uygulamasının şeklini alarak logonun başına geliyor.YouTube'un bugüne kadarki eski logoları ise aşağıdaki gibiydi;Şirkete göre yeni logo, farklı cihazların en küçük ekranlarında bile daha iyi çalışan esnek bir tasarıma olanak tanıyor. Bunun nedeni ise kullanılabilecek alan sınırlı olduğu taktirde mobil uygulamasının simgesi, yani yeni logonun sol kısmı, gösterilebilecek. Yine aynı logo paylaşım seçeneklerindede, tıpkı aşağıdaki gibi yer alacak.

Yeni logo ve simge aynı zamanda, firmanın açıklayacağı yeni özelliklerin de habercisi olma özelliği taşıyorlar. YouTube artık sadece video destekleyen bir web sitesi değil. Müzik tutkunlarından TV hayranlarına ve oyunculara kadar birden fazla platformda çalışan farklı uygulamalardan oluşan bir şirket.

Hem mobilde hem masaüstüde yenilikler var

YouTube’un Ürün Yöneticisi Neal Mohan “Masaüstü ve mobildeneyimlerimize yeni bir işlevsellik düzeyi ve daha uyumlu bir görüntü kazandıracağız” dedi.

YouTube’un hem mobil uygulamasında hem de masaüstü sitesinde içeriğin basit ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi olarak sunulmasını sağlayacak şekilde güncelleniyor. Ayrıca masaüstü sitesindeki yeni güncellemeyle, kullanıcıların geceleri daha rahat YouTube’a göz atabilmeleri için resmi bir Dark Mode’u (Karanlık Mod) kullanabilecekler. Ayrıca bu Dark Mode, YouTube’un mobil uygulamalarına da dahil edilebilir.

Mobil uygulama ile şu anda masaüstü versiyonunda olduğu gibi video oynatımlarını da hızlandırıp, yavaşlatabileceksiniz. 

Kaynak: Shiftdelete
 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ