​iPhone 8'in gerçeğe en yakın maketi hazırlandı

Ortaya çıkan son sızıntılar doğrultusunda iPhone 8'in final tasarımının netleştirildiği belirtilirken, macrumors.com internet sitesi iPhone 8'in maketini hazırladı.
teknolojioku.com adlı sitenin haberine göre, Apple'ın bu yıl iPhone 8 ile komple ekran tasarımına geçeceği artık kesinleşti. Ancak buna rağmen sızıntılarda bazı tutarsızlıklar olduğu belirtiliyor. Sızıntıda Touch ID olarak adlandırılan kısmın telefonun arka bölümünde konumlandırılması büyük tartışma yaratmıştı. 

Son 3-4 haftadır gelen sızıntılar doğrultusunda; Apple'ın Touch ID'yi ekran yüzeyine entegre etmeyi başardığını görüldü. Bu sızıntılar doğrultusunda iPhone 8'in gerçeğe en yakın maketi hazırlandı. 

iPhone 8 maketinde AR destekli dikine konumlandırılmış çift kamera kurulumu ve ön bölümde yer alan biyometrik yüz tanımlama sisteminde kullanılacak iki adet ön kameranın yer aldığını görülüyor. 


Söylenene göre bu ön kamera tam 4K çözünürlüğünde 60FPS hızında videolar çekebilecek. 4K/60 FPS videoyu şu ana kadar üretilen telefonların arka kameralarının bile çekemediği belirtiliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ