iPhone 8'e gelecek özellik patent başvurusu ile deşifre oldu

Apple'ın patent başvurusu iPhone 8 ile ilgili yeni ipuçları vermeye başladı. İşte iPhone 8'in tanıtılacağı tarih ve cihazında yer alması muhtemel özellikler.
Apple'ın yeni amiral gemisi ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Daha önce Apple'ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran isimler ve firmalar telefon ile ilgili bilgiler paylaşıyor.

Uzun süredir iPhone'daki ana ekran tuşunu kaldıracağı konuşulan Apple'ın patent başvurusu iPhone 8 ile ilgili yeni ipuçları...-Yeni iPhone'da Touch ID'nin home tuşunun kaldırılması ile ana ekrana entegre olacağı bir süredir teknoloji analistlerinin sıklıkla getirilen iddialardan bir tanesiydi. 


Ancak Apple'ın bir kaç gün önce aldığı güç tuşuna entegre olan bir Touch ID patenti iPhone 8 ile ilgili beklentilerin de seyrini değiştirdi.

Geçtiğimiz hafta Apple tarafından ilk kez görücüye çıkarılan iOS 11'in en iyi çalışacağı cihaz hiç kuşkusuz Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone yani iPhone 8.iDropNews, iOS 11 yüklü iPhone 8'i (iPhone X) tasvir eden yeni görüntüleri yayınladı. Peki iPhone 8'de olmasına kesin gözüyle bakılan özellikler neler? İşte iPhone 8'in tanıtılacağı tarih ve cihazında yer alması muhtemel özellikler...
Geçtiğimiz günlerde adı açıklanmayan ancak kimliği Reddit tarafından doğrulanan Foxconn yetkilisi iPhone 8'i mühendislik doğrulama testinde gördüğünü iddia etmişti. Aynı iddiaya göre, Touch ID kesinlikle cihazın arkasında olmayacak.Aynı iddiaya göre, iPhone 8'de USB-C kullanılmayacak ve kablosuz şarj özelliği olacak.Foxconn yetkilisi, tasarım olarak en çok Benjamin Geskin'in sızdırdığı maketin iPhone 8'e benzediğini belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde iDrop News'ın sunduğu yeni bir rapor, iPhone 8'in boyutları hakkında yeni bilgiler sunmuştu. Söz konusu rapora göre, iPhone 8 adını alması beklenen yeni iPhone 143.59 x 70.94 x 7.57 mm ölçülerinde olacak. (iPhone 7, 138.3 x 67.1 x 7.1 mm / iPhone 7 Plus 158.2 x 77.9 x 7.3 mm ölçülere sahipti)Apple'ın Eylül ayında tanıtmasına kesin gözüye bakılan yeni iPhone modelinin Slashleaks ve Benjamin Geskin tarafından yeni şematik görseller internete yüklenmişti. 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ