Instagram'a direkt alışveriş özelliği geliyor

Sosyal medya platformu Instagram, alışveriş için de sıklıkla kullanılan bir uygulama haline geldi. Özellikle giyim satışı yapan çok sayıda hesap bulunuyor platformda ve binlerce takipçiye sahipler.
Şirket de uygulama üzerinden alışveriş yapılabilmesine imkan sağlayan bir özellik getirdi. Sosyal medya devi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılarına, uygulamayı terk etmeksizin alışveriş yapabilecekleri Checkout özelliğini sundu.

ABD’li kullanıcılar, Checkout sayesinde aralarında Nike, H&M, Revolve, ADİDAS, Kylie Cosmetics ve Zara’nın da bulunduğu bazı markaların ürünlerini Instagram uygulaması içerisinde direkt olarak satın alabilecek, dolayısıyla da alışverişlerini sonlandırmak için markaların internet sitelerini ziyaret etmek zorunda kalmayacak.

Instagram tarafından yapılan açıklamada yeni özelliğin henüz deneme aşamasında olduğu ve söz konusu özellikten sınırlı sayıda markanın yararlanabileceği belirtildi.


Alışveriş ve Checkout özellikleri reklamlarda kullanılamayacak, yalnızca hikâyelerde ve sponsorsuz içeriklerde yer alacak.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ