Instagram yeni özelliği hikayeleri hayata geçirdi

Instagram bir süre önce 'Hikayeler' özelliğinin uygulamaya ekleneceğini duyurmuştu. Instagram dün itibariyle web versiyonu için iki yeni özelliğinin aktifleştirildiğini duyurdu.
Instagram’ın web sitesi üzerinden artık hikaye paylaşabilir ve gönderi kaydedebileceği kaydedildi

Yeni özellikle birlikte Instagram’ın mobil web sürümünde yer alan akışın sol üst köşesinde bir kamera ikonu göze çarpıyor. Kamera ikonuna tıklandığında ise karşınıza çıkan kütüphaneden görsel seçilebileği görülüyor. Bu görsellerin hikaye olarak paylaşabileceği gibi fotoğraflara mobilde olduğu gibi metin eklenebileceği de anlaşılıyor.
Hikayeler özelliğinin yanı sıra webe gelen özelliklerden bir diğeri ise kaydetme özelliği. Aralık 2016'da Instagram‘da rastladığınız fotoğraflara daha sonra bakmanız ya da arşivlemeniz için kaydet özelliğini yayına alan şirket, şimdi de instagram.com üzerinden dilediğiniz gönderileri kaydetmenizi sağlıyor.


Kaydettiğiniz içerikleri ise sayfanın sağ üst köşesinde bulunan yer işaretleri (bookmark) ikonundan tekrar görmek mümkün. Bu özellikler herkes için şu anda aktif olmayabilir ancak özelliklerin önümüzdeki haftalarda herkese sunulması bekleniyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ