​Geçmişe selam duran modern elektrikli otomobil!

Muhteşem ve nostaljik tasarımına rağmen gücünü tamamen elektrik motordan alan Prototype 9 otomobil, özellikle koleksiyonerleri cezbedecek gibi gözüküyor.
1940’lı yılların torpido stili parlak silindir gövdeli ve uzatılmış akslara sahip ofset tekerlekli otomobillerine bir saygı duruşunda bulunan Infinitiyapımı Prototype 9, aynı zamanda modern bir elektrikli otomobil olarak muhteşem gözüküyor.

Model S ile 1000 km menzil rekoru kırıldı!Elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olarak görülen menzil, Tesla Model S P100D ile farklı...
 

Prototype 9 elektrikli otomobil
 30 kWh bataryayla eşleştirilmiş 148 beygir ve 236 Nm torka eşit güçteki elektrik motoruna sahip olan Protoype 9, en yüksek 168 kilometre hızınaulaşıyor. 0-100 kilometreye 5.5 saniyede çıkan otomobil, agresif bir yolda 20 dakika boyunca kullanılabilecek şarj süresi sağlıyor.

Ek olarak, yine geçmiş zamanlara uygun olarak otomobilin kasasından gövde panellerine kadar tamamen çelikten üretildiğini vurgulamak gerek. Malum, günümüz elektrikli ve hatta birçok modern aracı, gövde ağırlığını düşürmek ve daha fazla yol kat edebilmek için daha hafif malzemeler kullanıyor.Nissan motor departmanı tarafından üretilen motor, şu an için prototip aşamasında ve şimdiye kadar hiçbir üretim sınıfı otomobilde kullanılmamış. Prototype 9’un Pebble Plajı golf sahasındaki Concours D’Elegance adı verilen şatafatlı otomobil fuarında gösterilmek üzere hazırlandığını da belirtelim.

Prototype 9’u yolda süzülürken görmek için aşağıda yer alan videoya da mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Kaynak: ShiftDelete

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ