Facebook anket sistemini yeni arayüzüyle devreye soktu

​Ekim ayında popüler bir anket uygulaması olan tbh’yi satın alan Facebook, yeniden anket oluşturulabilecek bir sistemi devreye soktu. Bu sefer görsel eklenen anket sistemi de oluşturabilecek.
2010’da başlayan Facebook Sorular yeniliğini 2011’de anket özelliğine devşirmiş, fakat 2012’de bu özelliğini kapatmıştı. Yıllar sonra yeni bir adım atan sosyal ağ devi, geçtiğimiz Eylül ayından bu yana yaptığı testleri sonlandırdı. Yeni satın almış olduğu TBH ekibinin de tecrübesini kullanarak yeni özelliği yeniden devreye aldı.

Neler yapılabiliyor?
Yeni anket özelliğinin eskisinden en belirgin farkı GIF ve fotoğraf kullanılabilmesi. Bu özellik webde olduğu gibi Android ve iOS uygulamalarında da aynı şekilde kullanılabilecek. Hem kişi profilleri hem de Facebook sayfaları istediği şekilde anket oluşturulabilecek.


Facebook‘un satın aldığı tbh, gençler arasında popüler bir anonim uygulamaydı ama Facebook’un anketleri sonuçları eskiden olduğu gibi şeffaf şekilde gösteriyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında App Store’da yayınlanan tbh, 9 hafta içinde 4 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak dikkatleri üzerine çekmişti. Facebook da tbh’nin daha fazla büyümesine izin vermeden onu satın aldı ve çalışanlarını şirket bünyesine kattı.

Son yıllarda görsel içeriklerin özellikle GIF ve surat ifadeleri (emoji) şeklinde yaygınlaşarak kullanıldığı malum. Facebook da yeni anket özelliğinde bu trendin devam edeceğini gösteriyor. Eğer arkadaşlarınıza sormak istediğiniz çoktan seçmeli sorular varsa, hemen Facebook’a gidip bu yeni özelliği istediğiniz görseller ile deneyebilirsiniz.
(webrazzi)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ