​Dans eden bin robot rekor kırdı!

Guinness Rekorlar Kitabı yine ilginç ama eğlenceli bir rekoru onaylamış durumda. İşte WL Intelligent Tech yapımı Dobi insansı robotların ödüllü dans performansı!
Guangzhou merkezli WL Intelligent Tech adlı şirketin tam olarak bin 69adet Dobi insansı robotunun gerçekleştirdiği dans performansı, Guinness Dünya Rekorları arasındaki yerini almış durumda. 45 santimetreuzunluğundaki robotların süreci tamamen kusursuz bir şekilde tamamladığını belirtelim.

Çin pazarı için sunulmuş olan sesle kontrol edilebilir Dobi insansı robotlar yaklaşık 250 dolarlık fiyat etiketine sahip. Bu rekorun Dobi satışları için de iyi bir reklam niteliği taşıdığını söylemeden geçemeyeceğiz. Çok yönlüolduğu ifade edilen robotların önemli bir özelliği ise yüzükoyun durumdan kolayca ayakları üzerine kalkabilmeleri. Ürünün batarya süresi ise 40 dakika olarak açıklanıyor. Ayrıca kung fu hareketleri yapabilmeleri ve yoga modu gibi detaylar da ilgi çekici.

Daha önce de ülkede yine dans eden robotlarla bir rekor kırılmıştı. Bu rekorda ise Ever Win Company tarafından toplamda bin 7 adet robot kullanılmıştı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ