Apple, en ucuz iPad'i tanıttı

Iphone X ile satış hedefini yakalayamayan Apple, alternatif seçenekelere yöneldi. Yeni çıkardığı telefon modellerinin daha ucuz olabileceği konuşuluyor.
iPhone X ile satış hedefinde istediği rakamlara ulaşamayan Apple, fiyat seçeneklerini artırmaya yöneldi. Özellikle bu yıl piyasaya çıkacak telefon modellerinin daha ucuz olacağı ifade ediliyordu.


Apple, kalem desteğiyle duyurduğu yeni cihazıyla özellikle okullarda eğitim amaçlı kullanımı hedefliyor.


9.7 inç boyutunda ekrana sahip olan iPad, Apple Pencil ile uyumlu çalışacak. iPad Pro modelinde kullanıma sunulan Pencil, ilk kez uygun fiyatlı bir iPad ile de beraber geliyor. Cihazın fiyatı ise 329 dolar.

Ancak okullar için satın alındığında 299 dolara kadar geriliyor fiyat. Türkiye'de ise fiyatların 1699 TL'den başlaması bekleniyor.

Yeni tanıtılan iPad'le beraber, Apple'ın ofis uygulamaları olan Pages, Numbers ve Keynote'un iOS versiyonlarına da Apple Pencil desteği sunuluyor. Smart Annotation adlı yeni bir özellikle gelen iPad, bu özellik sayesinde kağıt kullanarak yazma imkanı sağlıyor. Bu özellik şimdilik deneme sürecinde.

Yeni iPad'in teknik özelliklerine bakıldığında ise 4G desteği sunacağı, 8 megapiksel arka kameraya sahip olacağı belirtiliyor.  İşlemci olarak ise A10 Fusion kullanıldı cihazda.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ