​5G teknolojisinin yeniliklerine hazır mısınız?

Yakında tüm dünya ile eşzamanlı olarak Türkiye de 5G teknolojisi ile tanışacak. Bu teknolojiyle birlikte, teknoloji ile haşır neşir olunan saatlerde pek çok yenilik de ilgililerin karşısına gelecek.
Öncelikle, İnternet bağlantısı 5G teknolojisi sayesinde çok hızlanacak ve mobil cihazların pazarlanmasında pek çok dinamik yerinden oynayacak. Japon dijital reklam teknoloji şirketi FreakOut, yeni nesil teknolojilerin mobil pazarlama sektörünü domine etmeye başlayacağını belirtiyor.
 
Kullanıcılar açısından yeni teknoloji, uzayan pil ömürleri, cihazlar arası tutarlı kullanıcı deneyimi, hızlı canlı yayınlar, kaliteli video sohbetler demek.
 
Henüz aşina olunmayan arttırılmış ve sanal gerçeklik gibi kavramlar günlük hayatımıza girecek.

 
Ev, otomobil ve tüm teknolojik araçların ürettiği veriler de sisteme girilecek ve devasa bir veri havuzu oluşacak.
 
Ontrava'ya konuşan, FreaOut Türkiye Müdürü Okay Tuğ'a göre, kısa zamanda gerçekleşecek bu değişimden pazarlama uzmanları da yararlanmalı.
 
Yaşanacak değişikliklere dair Tuğ şu yorumu yapıyor:
 
"Sadece 1 milisaniyede videoların yüklendiği bir dünyada çok fazla veri akışına ihtiyaç duyan ve gerçeğe çok daha yakın görüntüler mobil kullanıcılarla buluşabilecek. Ayrıca gerçek zamanlı veri aktarımı ile makineler arası iletişim kullanıcılara özel önerilerin de geliştirilmesini sağlayacak. Bu gelişmeler yepyeni bir mobil pazarlama dünyasının kapılarını aralayacak."
 
Öngörülere göre, 2020 yılında 20 milyar cihaz birbirine bağlı olacak ve akıllı kıyafetlerden her noktada bulunan sensörlere ve akıllı asistanlara kadar birçok nesnede toplanan veriler sayesinde kullanıcıların kendi tercihlerine göre öneriler üretilecek.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ