Yalçın Küçük: Perinçek AKP'lidir

"Ta hapishanedeyken söyledim kendisine Doğu gardaşım sen AKP'lisin diye"
Prof. Dr. Yalçın Küçük KRT ekranlarında Sorguluyorum adlı programda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında çok sert ifadeler kullandı.

Küçük, Perinçek'in yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert sözler sarf ederek iki liderin de AKP'li olduğunu söyledi.

BAHÇELİ 2001'DEN BERİ AKP'Lİ

Tayyip Erdoğan'ın güçlü olduğu tezine katılmadığını söyleyen Küçük, "Tayyip Bey o kadar güçlü değil. Onu destekleyenler vardır. 2001'den beri Bahçeli'nin AKP'li olduğunu söyledim, yazdım da şimdi bütün Türkiye inanıyor buna." dedi. 

'GARDAŞIM SEN AKP'LİSİN DEDİM NE OLDU?'
Ergenekon nedeniyle cezaevindeyken Doğu Perinçek'le yaşadığı bir anıyı da paylaşan Küçük, "Hapispanede söyledim yazıp eline kağıt da verdim, Doğu gardaşım dedim, sen AKP'lisin. Bakın bugün Kılıçdaroğlu'na karşı Erdoğan'ı savunuyor. İtiraz bile etmiyor, kimsesi kalmadı, artık bir AKP'lidir o." dedi. 

 'PERİNÇEK AKP'NİN GÜLÜ'
Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına ilişkin de görüşlerini açıklayan Küçük, Berberoğlu'nun haber kaynağının Perinçek olduğunu öne sürdü. Küçük, "Haber daha önce Aydınlık'ta yer aldı. Perinçek sürekli söylüyor, Perinçek AKP'nin gülü gayet açık. Adaletse önce yayınlayana bakacaksın, Perinçek yayınladı. Enis Berberoğlu'yla samimi değilim ama iyi çocuktur. Bir gazete işinden dolayı bir adama müebbet veremezsiniz."
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ