'Taşlar yerinden oynayacak, çok ama çok zor günler kapıda'

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi kamuoyuna yansıyan bazı anketler, AKP için önceki seçimlere göre kolay olmayacak bir seçimin beklendiğini öngörüyor. Özellikle İstanbul ve Ankara’da dengelerin değişebileceği konuşuluyor.
Akit yazarı Abdurrahman Dilipak ise son dönemde AKP'ye yönelik ağır eleştiriler yönelten isimlerden. Daha önce kaleme aldığı bir yazısında “Eğer çalıyorsanız, haksızlık yapıyorsanız yeriniz cehennemin dibidir” ifadesini kullanan Dilipak, tarihin kırılma noktalarından birinde olduğunu savunurken bütün taşların yerinden oynayacağını ve ülkeyi zor günlerin beklediği görüşünü dile getiriyor.

“Bana kalırsa, dünya, bölgemiz ve ülkemizi çok ama çok zor günler bekliyor” diyen Dilipak, “Bu sadece seçimle ilgili değil. Siyasiler ve kanaat önderleri, insanları bu zor günlere hazırlıklı olmaya çağırmalılar. İktisadi, siyasi, sosyal anlamda, tabii afetler, uluslararası ilişkiler anlamında, zor günlere doğru sürükleniyoruz. Bu süreç uzun süreceğe benziyor” ifadesini kullanıyor.

Dilipak, sözlerini şöyle sürdürüyor:


“Başımıza gelenler ya yapıp-ettiklerimizin karşılığıdır, ya içimizdeki beyinsizlerin yapıp da bizim sessiz kalmamız ve onlardan uzaklaşmak yerine onlardan korkumuzdan ya da onların gücünden dolayı onlara yakın durmamızdan, ya bir imtihan gereğidir ki ve onun sonunda zafer vardır ve Allah bizim ellerimizle zalimleri cezalandırıp mazlumlara yardım etmek istemektedir.”

“Daha fazla yardımlaşma, daha fazla sabra ihtiyacımız var” diyen Akit yazarı, “Geçmiş milletlerin başına gelenler, bizim de başımıza gelecek” diye konuşuyor ve ekliyor:

“Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirip çevirir. Öyle sanıyorum ki, sadece dünyanın kutupları kaymıyor, müdevvenat, zamanın çarkı, bundan sonra çok farklı bir seyir takip edecek. Tarihin kırılma noktalarından birinde bulunuyoruz. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bizler tarihin yaşayan tanıklarıyız. Tarih biz yaşarken yeniden yazılıyor. Bütün taşlar yerinden oynayacak. Kavramlar, kurumlar yeniden tanımlanacak. Aklımdan geçenler yazmaya insanların hali ile bir arada düşündüğümde cesaretim kırılıyor!. Sandık önemli de, her şey sandıktan ibaret değil. Listede ismi olanların bazıları o sandıktan çıksa da, onlar başınıza “dua ile istediğiniz bela”ya dönüşür diye korkarım.” 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ