Takan: 'Reis, Bilal Erdoğan ile Berat Albayrak'ın gazına geliyor'

31 Mart yerel seçim sonuçları, AKP'nin İstanbul ve Ankara'daki itirazları nedeniyle henüz resmen ilan edilmedi.İstanbul ve Ankara'da CHP'nin adayları kazanırken, AKP sonucu kabul etmeyerek, yedi ilçede oyların yeniden sayılmasını sağladı. Şimdi gözler çıkacak sonuca kilitlenmişken, Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, ilginç iddialar ortaya attı.


"Her yerde aynı soruyla karşılaşıyorum; "Tayyip Erdoğan, Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'nu görevden alır mı?".. Cevabı kesin bir dille veriyorum; "Hayır almaz. Kesinlikle almaz. Böyle bir  siyasi hata yapmaz"..  yorumunu yapan Takan, Saray kaynaklarına dayandırdığı bir kulis bilgisini de şu satırlarla aktardı:

"Özellikle İstanbul'da yoğunlaşan AKP itirazlarının arkasında bambaşka bir gerçek de var. Saray'daki bir kaynağım şöyle anlattı; "Reis, seçim gecesi ertesi külliyedeki odasına girerken de çıkarken de kimseye selam vermedi. Hal hatır bile etmedi. Suratı çok asık ve sinirliydi.

Reis, ne zaman odasında çıksa koridordaki kişilere dahi selam verir, hal hatır eder ve ellerini sıkardı. Bu sefer yapmadı. Ama, Ankara ve İstanbul yenilgilerini içselleştirmiş görünüyor. Kabul edemeyen, şiddetle itiraz eden 2 kişi var, Berat Albayrak ile Bilal Erdoğan. Biraz da onların gazına geliyor diyebilirim. O yüzden tekrar İstanbul'a döndü. İstanbul'u kaybetmeyi içine sindiremeyenlerin başında Berat Albayrak ile Bilal Erdoğan geliyor."

Takan, Erdoğan'ın seçim gecesinin hemen ertesi günü yeni seçimler için hazırlıklarını ve çalışmalarını başlattığına dikkat çektiği yazısında, "Şimdi de öyle yapacak değil, yapıyor!.. Yakında yeni bir ekonomi paketi açıklayacak. Ben toplumun canını yakacak, Ankara'da bazı çevrelerin iddia ettiği gibi 24 Ocak kararları benzeri acı reçeteler beklemiyorum. Ekonomik kriz yok mu? Var!.. Piyasa da para da yok... Erdoğan'ın ekonomiyi rahatlatması için acilen 30 milyar dolar civarında para bulması lazım. Nereden bulacak? Yurt dışından. İmar affı, vergi barışı... Hazine istediği parayı bulamadı. Nereden bulsun? Vatandaşın cebinde para yok ki borçlarını ödeyebilsin!.. Peki ne olacak?.. Damat Berat Albayrak, herhalde, en kısa zamanda İngiltere ve ABD'yi turlayacak. S-400'ler konusunda size sürpriz gelebilecek (!) gelişmelere hazırlıklı olun" görüşlerini dillendirdi.

Ankara kulislerinde, Berat Albayrak'ın ekonomi yönetiminden alınarak başka bir Bakanlığa kaydırılabileceğini konuşulduğunu belirten Takan, "Yerine geçecek isim olarak, İzmir'de seçim kaybeden  Nihat Zeybekçi'nin adı geçiyor. Hatta, Ali Babacan ile Mehmet Şimşek'e "göreve dönün" teklifi yapılabileceği bile iddialar arasında..." diye ekledi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ