'Sandık mücadelesi bitmez de korkulan olursa hepimize yazık olacak'

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, son dönemde AKP’ye yönelik ağır eleştirileri ile dikkat çeken bir isim. Bu kez seçim tartışmalarının hâlâ sona erdirilmemesi üzerinden bir eleştiri getiriyor.


Notre Dame yangınından Mescid'i Aksa yangınına bir komplo teorisine de dayanan görüşlerini sıralayan Dilipak, “Önümüzdeki günler çok şeye gebe. İnşallah şu kördüğüm olan sandık mücadelesi bir an önce biter de önümüze bakarız. Korkulan olursa hepimize yazık olacak” ifadesini kullanıyor.

Tüm devletlerin yapay zekâ konusuna yoğunlaştığını söyleyen İslamcı yazar, “Süper bilgisayarlarla başlayan siber istihbaratla siber savaşın eşiğine geldik. Sanal ortamda savaş başladı” diyor ve ekliyor:


“Humanoidleri bile beklemediler “Tanrıyı kıyamete zorlama” çabasındaki güçler. Dünyada bugün 2 milyona yakın yapay zekâ alanında çalışan varmış. Bunun yarıya yakını ABD’de. Geri kalanı Çin, Hindistan, İngiltere, Almanya, Kanada, Fransa, İsrail.”

Uluslararası sistemin acelesi olduğundan bahseden Dilipak, “Siber savaş kapıda, bazı Asya ülkeleri ve Rusya, Micro İslami gruplar kendi aralarında bir network oluşturma çabasındalar. NSA’nin beklemeye tahammülü yok, aceleleri var” ifadesini kullanıyor.

Dilipak’a göre BOP (Büyük Orta Doğu Projesi) artık yola Türkiyesiz devam edecek... 

Tüm bu komplo teorilerini sıraladıktan sonra işi Türkiye’deki seçime getiren Akit yazarı, “Hep birlikte kaybederiz korkulan olursa. Allah’ın yardımı bize ulaşmazsa halimiz yaman. Onun için tevbe edelim. Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen cahil, zalim ve fasıkları çevremizden bir an evvel uzaklaştıralım” diyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ